Akademie VŠEM > O VŠEM > Kolegium rektora VŠEM

Čas čtení: 3 min.Kolegium rektora VŠEM

Kolegium rektora VŠEM je iniciačním a poradním orgánem Akademie VŠEM. Členy Kolegia rektora VŠEM jsou osborníci z praxe, absolventi VŠEM, akademičtí představitelé a zástupci administrativy školy a odborníci z akademického prostředí.

Činnost Kolegia rektora VŠEM

Kolegium rektora VŠEM předkládá návrhy a připomínky ke strategii dalšího rozvoje všech institucí VŠEM. Navrhuje možnosti krátkodobých, respektive dlouhodobých projektů (studentské projekty, studentské stáže, setkání studentů v rámci odborných, společenských a sportovních akcí atp.) a následně se podílí na jejich realizaci.

Členové Kolegia rektora VŠEM

< zpět

Ing. Jan Mühlfeit

Ing. Jan Mühlfeit

Člen Kolegia rektora VŠEM

Zodpovídá za reprezentaci Microsoft Corporation a styky s vládami, podniky, klíčovými partnery a akademickou sférou, jak po celé Evropě tak i na globální úrovni. Ve společnosti Microsoft působí od roku 1993, během sedmi let v české a slovenské pobočce, zastával různé vedoucí pozice včetně pozice generálního ředitele.

Absolvoval ČVUT v roce 1986, obor elektronické počítače. Později absolvoval exekutivní programy na Wharton, LSE a Harvard University. Zodpovídá za reprezentaci Microsoft Corporation a styky s vládami, podniky, klíčovými partnery a akademickou sférou, jak po celé Evropě  tak i na globální úrovni. Ve společnosti Microsoft působí od roku 1993, během sedmi let v české a slovenské pobočce, zastával různé vedoucí pozice včetně pozice generálního ředitele. V roce 1994 obdržel cenu Microsoft President’s Award for Excellence. V roce 2000 byl jmenován ředitelem regionu východní Evropa a  v roce 2002 byl povýšen na pozici viceprezidenta. Pod jeho vedením se region východní Evropy stal nejlepším regionem na světě čtyřikrát po sobě. V roce 2004 se podílel na formulaci celosvětové strategie Microsoftu pro nově vznikající trhy a stal se členem rady pro nově vznikající trhy.  V letech 2005 - 2006 zastával pozici viceprezidenta zodpovědného za řízení vztahů s veřejnou správou v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). V roce 2006 byl jmenován Vice President EMEA pro korporátní a vládní strategii. Od roku 2007 zastává funkci Chairman Europe. Aktivně se angažuje v charitativních organizacích, jako jsou „Počítače proti barierám“, společná iniciativa společnosti Microsoft Česká republika a Nadace Charty 77, kde je také členem dozorčí rady. Jan Mühlfeit je členem rady Národního muzea ČR. Během uplynulých dvaceti let obdržel několik veřejných ocenění za přínos v IT a sociální oblasti včetně ceny „Nejlepší manager České republiky“ za rok 1999, cenu „Česká hlava“ za reprezentaci České republiky v zahraničí a byl třikrát jmenován IT osobností roku.