VŠEM > Informace VŠEM > Aktuality SIS

Aktuality SIS

Movie night na VŠEM

24. 1. 2020 11:24 vytvořil: Tereza Vlášková

Movie night je od prosince zpět na VŠEM. V letošním roce Vám každé dva měsíce nabídneme snímek tématicky spojený s některým významným mezinárodním dnem.

Únor patří zamilovaným. Zejména proto, že se blíží Valentýn a obchodní domy přetékají záplavou červené barvy a srdíček ve všech možných podobách. Ať už se na svátek zamilovaných těšíte nebo ne, nenechte si ujít únorovou Movie Night, která mu bude předcházet. Tématicky zůstaneme u lásky, ale podíváme se i na její odvrácenou stranu. Přijďte se seznámit s příběhem mladého páru Attiy a Steava v kanadském snímku Lepším člověkem.

Attiye bylo 16, když na střední škole potkala o něco staršího Stevea. Pro oba to byl první vážný vztah a pár spolu brzy začal bydlet. Tahle zkušenost dívku málem stála život. Steve Attiyu bil prakticky každý den jejich dvouletého vztahu. Chrlil na ni rasistické nadávky, mlátil ji pěstmi, škrtil ji, až omdlévala. „Myslela jsem si, že takhle to ve vztazích chodí. A čekala jsem, že dřív nebo později mě zabije,“ vzpomíná pohnutě Attiya během terapeutického sezení, kterému přísedí i Steve. Dvacet let od jejich rozchodu souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran. Intimní snímek citlivě nahlíží na proces léčení duše narušené domácím násilím a ptá se po jeho příčinách i možnostech, jak splatit obětem životní dluh.

Pratické aplikace v anglickém jazyce

22. 1. 2020 13:33 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Využijte možnost procvičit si znalost anglického jazyka a zároveň získejte kredity v rámci praktických aplikací:

 • Byla zveřejněna nová praktická aplikace v anglickém jazyce Business Economics II. Přihlašování je možné od dnešních 14:00 hod. a to prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA.
 • Stále je možné přihlášení na anglické PA European Economic Integration či Managerial Economics.
 • Podrobné informace k praktickým aplikacím v AJ, viz Studijní předměty v anglickém jazyce.

Kapacita vedení BP

20. 1. 2020 11:02 vytvořil: Michal Šubrt

Vzhledem k častým dotazům zveřejňujeme seznam akademických pracovníků, kteří mají k dni 20.1.2020 volnou kapacitu pro vedení BP s termínem obhajoby červen 2020 (odevzdání zadání do 1.2.2020).

 • Ing. Lukáš Blažek (katedra managementu)
 • doc. Ing. Marie Bohatá, CSc. (katedra podnikové ekonomiky)
 • Ph.D., RNDr. Ing. Jiří Dobrylovský, Ph.D. (katedra ekonomie)
 • prof. PhDr. Ing. Lenka Hajerová-Müllerová, Ph.D., MPH (katedra lidských zdrojů)
 • JUDr. Věra Hrouzková (katedra podnikové ekonomiky)
 • Ing. Václav Hýbler, MBA (katedra lidských zdrojů)
 • PhDr. Gabriela Ježková Petrů (katedra lidských zdrojů)
 • Ing. Pavel Kovařík (katedra podnikové ekonomiky)
 • doc. Ing. Zdeněk Linhart, CSc. (katedra marketingu)
 • PhDr. Marcela Palíšková, Ph.D. (katedra lidských zdrojů)
 • JUDr. Cyril Svoboda, Ph.D. (katedra podnikové ekonomiky)
 • Mgr. Ing. Jiří Tobíšek (katedra ekonomie)
 • prof. Ing. Milan Žák, CSc. (katedra ekonomie)

#DATAMAZE: TY JSI OBSAH

16. 1. 2020 15:30 vytvořil: Markéta Čížková

Chcete se dozvědět více o socíálních sítích, cílené reklamě a osobních údajích? Zúčastněte se vzdělávacího programu #DATAMAZE: TY JSI OBSAH, který pro své spolužáky zprostředkovala studentka Adéla Rohová. Tento program je součástí projektu #DATAMAZE – Datové bludiště, který můžete navštívit v Centru současného umění DOX.

 • Kdy: 05.02.2020 od 17:00 hod.
 • Kde: Centrum současného umění DOX (Poupětova 1, Praha 7)
 • Vstupné: 40kč/osoba
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA bude spuštěno v pátek 17.01.2020 od 17:00 hod.

Úniková hra: Hrdina

14. 1. 2020 14:02 vytvořil: Markéta Čížková

Zúčastněte se únikové hry s názvem Hrdina, kterou pro Vás opět zorganizoval Váš spolužák Vladimír Křížek. Podaří se studentům VŠEM zachránit záhadný artefakt?

 • Kdy a kde: 1. února 2020 od 16:45 hod. v Escape Point na adrese Belgická 446/35, Praha 2 - Vinohrady.
 • Úniková hra je koncipována pro max. 6 osob a je pro studenty VŠEM zcela zdarma.
 • Přihlášení na akci prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA bude spuštěno v pátek 17.01.2020 od 17:00 hod.

Praktické aplikace trimestr Leden 2020

12. 1. 2020 22:07 vytvořil: Tereza Vlášková

Byly zveřejněny Praktické aplikace - Odborné semináře (Bc/Ing) pro trimestr Leden 2020, viz Anotace Odborné semináře

Skill-Port VŠEM: Marketing je pro mě víc než jen práce

10. 1. 2020 09:30 vytvořil: Markéta Čížková

Přednáška v rámci cyklu Skill-Port VŠEM na téma Marketing je pro mě víc než jen práce.

Denisa Žideková vystudovala VŠE v Praze se zaměřením na marketing. Už při bakalářském studiu začala pracovat v GSK jako marketing trainee, kde si uvědomila že marketing je její vášní a chce se mu věnovat i do budoucna. Po dokončení školy přešla do KMV (Mattoni), kde měla na starost značky Aquila, Fruttimo a Veritea. Momentálně pracuje v Brand marketingu Marsu, kde se stará o Orbit kampaně a značku Skittles pro centrální Evropu. Kromě práce každý měsíc organizuje marketingové workshopy pro Femme Palette, networkingovou platformu v Praze.

Přijďte si poslechnout, jak si slečna Žideková našla svou cestu k marketingu a jaké to je pracovat v globální i lokální firmě. Dozvíte se také, jak efektivně plánovat mediální podporu pro FMCG sektor a co musí mediální brief obsahovat, jakou důležitost mají jednotlivé kanály pro značku a jak si správně nastavit materiální KPI. Nedílnou součástí přednášky bude i popis všech částí, které musí být součástí strategie značky, od analýzy trhu až po vyčíslení.

Termíny zveřejnění praktických aplikací

9. 1. 2020 09:19 vytvořil: Michal Šubrt

Vzhledem k častým dotazů informujeme, že praktické aplikace v českém jazyce pro trimestr Leden 2020 budou zveřejněny nejpozději dne 15.1.2020 a to včetně termínů a bližších pokynů pro přihlášení. Doposud je možné přihlašování na semináře v anglickém jazyce.

Skill-Port VŠEM: Studenti pro bezpečné silnice - projekt Moje vize nula

8. 1. 2020 11:55 vytvořil: Michal Šubrt

Přednáška cyklu Skill-Port VŠEM ve spolupráci s projektem Studenti pro bezpečné silnice – Moje vize nula. Tématem vás provedou Mgr. Markéta Novotná (metodik dopravní výchovy) a Tomáš Lindner (manažer projektu).

Projekt Moje vize nula má za cíl aktivizovat mladé lidi ke zlepšení stavu dopravní nehodovosti v České republice.
Zjistíte aktuální informace o problematice dopravní bezpečnosti v ČR a uvidíte konkrétní ukázky kampaní a projektů zaměřených na prevenci dopravní bezpečnosti.
Dozvíte se více o soutěži projektů s cenou až ve výši 50.000 Kč. V případě umístění mezi pěti oceněnými získáte též kredity do písemných výstupů na VŠEM v rámci zápočtové práce.

Praktické aplikace v AJ

6. 1. 2020 14:17 vytvořil: Kateřina Vykydalová

Byly zveřejněny praktické aplikace v anglickém jazyce - Economic and Social Innovations, Human Resources, Managerial Economics. Podrobné informace k praktickým aplikacím, viz Studijní předměty v anglickém jazyce, PA obecné informace. Přihlášení na tyto PA je možné prostřednictvím SIS VŠEM/Přihlášení na prezentace/PA a to od 7.1.2020 12:00 hod.